Ремонт дитячої кімнати

Облаштування дитячої кімнати — справа відповідальна, але водночас приємна та цікава. Адже сучасні технології та матеріали дозволяють створити функціональний, красивий та безпечний простір для дітей різного віку. Якщо ви запланували ремонт дитячої кімнати, то компанія PrideBud допоможе вам реалізувати будь-які ідеї від стадії розробки проєкту до оздоблення. Ми зробимо дитячу ідеальним місцем для відпочинку, ігор, навчання та творчих занять.

Що варто вирішити перед початком ремонту дитячої кімнати

Будь-який ремонт варто починати зі створення дизайн-проєкту. Якщо ви не маєте особистого досвіду, то це завдання краще довірити професіоналам. Так вам будуть запропоновані найкращі технічні рішення й безліч ідей щодо облаштування простору. Саме тому до початку ремонту ви повинні мати чітке уявлення про те, як виглядатиме дитяча у майбутньому, як будуть розташовані різні зони у приміщенні, а також меблі та техніка. Повірте, навіть за наявності досить обмеженого бюджету ми допоможемо вам втілити в життя будь-яку ідею та зробити чудовий подарунок для своїх дітей.

Плануючи ремонт в дитячій кімнаті, варто порадитися з її майбутнім господарем (звичайно, якщо це не кімната для новонародженого або малюка раннього віку). Адже навіть дошкільник уже цілком здатен  висловити свої бажання та уподобання. Звичайно, їх можна буде відкорегувати, але першочергово варто подбати про те, щоб кімната сподобалася її власнику (або власникам). Це можуть бути, наприклад, просто якісь елементи в оформленні чи оснащенні. Якщо мова йде про старших дітей або підлітків, то їх думку враховувати взагалі обов’язково. Сплануйте заранше розташування основних зон, меблів, місць монтажу розеток, вимикачів, освітлювальних приладів. У майбутньому це позбавить вас великої кількості проблем.

Також надзвичайно важливо визначитися з кольоровими рішеннями. Адже колір — це не лише справа смаку. Від нього залежить сприйняття самого приміщення, а також настрій, працездатність та самопочуття тих, хто перебуває у приміщенні. За допомогою кольору можна візуально коректувати простір, а у деяких випадках навіть поведінку маленьких власників.

Ще одна важлива вимога, якої неухильно потрібно дотримуватися при проведенні ремонту в дитячій кімнаті, — безпека. Це стосується буквально всього — вибору будматеріалів, меблів та інших предметів інтер’єра, їх надійного закріплення тощо. Перевіряйте наявність відповідних сертифікатів безпеки буквально на всі будівельні матеріали. Скляні полиці, громіздкі стелажі, гострі кути мають бути під забороною. Меблі з високим ризиком перекидання (наприклад, комоди, шафи) мають бути надійно зафіксованими.

Етапи ремонту дитячої кімнати

Коли проєкт буде готовий та погоджений з маленькими господарями кімнати, то беремося безпосередньо до ремонту. Обсяг робіт, звичайно, залежатиме від виду ремонту — косметичного, капітального, євро чи авторського. Пропонуємо розглянути капітальний, адже створення сучасного та функціонального простору для дітей потребує значних перетворень. Ремонт може складатися з таких основних кроків:

  • демонтаж: потрібно зняти старе оздоблення зі стін, підлоги, стелі. Досить часто прибираються й перегородки — з метою змінення конфігурації приміщення або за потреби звести більш надійні конструкції. Пам’ятайте, що перепланування може потребувати погодження у відповідних інстанціях;
  • монтаж електропроводки: один із вкрай необхідних заходів. Адже від надійності електромережі напряму залежатиме здоров’я та життя ваших дітей. Тож якщо проводка не дуже нова, то варто одразу її замінити із дотриманням правил та вимог, із використанням сучасних матеріалів. Попереднє планування допоможе вам визначитися з місцями підключення освітлювальних приладів. Наявність однієї люстри під стелею — застарілий і не функціональний варіант. Різні освітлювальні прилади (точкове освітлення, бра, торшери, лампи тощо) потрібно розміщувати на різних рівнях, створюючи ідеальне освітлення для всіх зон у кімнаті;
  • зведення перегородок: якщо ви запланували зведення нових перегородок, то варто одразу продумати монтаж ніш для зберігання, вбудованих шаф, різних полиць. У дитячій кімнаті потрібно розмістити велику кількість речей — від одягу та постільної білизни до іграшок та шкільного приладдя. Тому чим більше продумати місць для зберігання, тим простіше дитині буде підтримувати порядок;
  • заміна вікон та дверей: мета таких робіт — забезпечення звукоізоляції та хорошого природного освітлення, уникнення тепловтрат та протягів;
  • чорнове оздоблення: оформлення стін, стелі, підлоги. Вибір технологій та матеріалів залежить від виду несучих конструкцій та вподобань власників;
  • чистове оздоблення: стіни у дитячій кімнаті можна оформити шпалерами або пофарбувати, для підлоги краще вибрати натуральне дерев’яне покриття. Від натяжних стель у дитячих кімнатах краще відмовитися або ж вибирати безпечні сертифіковані матеріали найвищої якості.

Щоб ремонт у дитячій кімнаті не затягнувся на місяці, а то й роки, варто довірити цю справу професіоналам з досвідом. Так, доведеться заплатити за роботу, але натомість ви отримаєте бездоганний результат у чітко встановлені терміни, а не безкінечні купи будматеріалів, сміття та незручностей.