Ремонт балкона або лоджії: планування, етапи, варіанти оздоблення

Ремонт балкона далеко не завжди відбується за бажанням власника оновити інтер’єр. Нерідко ситуація вимагає негайного рішення, бо стан балкону погрожує перехожим або сусідам. В обох випадках робота поділяється на 2 основні частини: укріплення конструкції та внутрішнє обладнання.

Як організувати ремонт на балконі – підготовка

Перш за все треба спланувати, якими будуть зміни на вашому балконі. Для цього складається дизайн-проект. Навіть для невеликих змін він буде корисним, так як ви матимете план роботи покроково, розрахуєте матеріали і зможете орієнтуватися на вже розроблений кінцевий варіант.

 1. Починаючи одразу з купівлі матеріалів, ви ризикуєте витратити зайві гроші на завеликий об’єм або купити недостатньо. Роботи, що проходять без проекту, зазвичай затягуються на довгі роки, навіть якщо потрібно змінити найменші дрібниці.
 2. Якщо ви живете на другому поверсі або вище, варто почати роботу з того, що огородити зону під балконом. Використайте сигнальну стрічку та табличку, які попереджатимуть перехожих про висотні роботи. Каміння та шматки шпаклювання загрожують безпеці людей, потурбуйтесь і про свою відповідальність за це.
 3. Напишіть перелік, етапи роботи. Нехай вони завжди будуть перед очима. У процесі ви можете витратити на кожен етап більше часу, ніж планували, але не покинете справу, маючи план.

Підготувавшись за цим переліком, ви гарантуєте собі завершення роботи у строк та в повному обсязі.

План робіт по ремонту балкону

Кількість етапів залежить від того, у якому стані балкон знаходиться зараз. Якщо потрібно зробити повний ремонт на балконі, план робіт може виглядати так:

 1. Винести речі, якщо вони є на балконі, зняти оздоблення.
 2. Продіагностувати стан плити та армування. Якщо пошкодження незначні, зробити стяжку. Якщо плита зруйнована, переходимо до наступного кроку.
 3. Прокласти армування, залити стяжкою, виконати залізнення та укріпити плиту підкосами. Це найбільша частина роботи. Вона вимагає висотного обладнання, підготованої арматури та навичок роботи з розчинами для формування цементного блоку.
 4. Встановлення склопакетів. Це перший крок теплоізоляції балкону. Варто продумати стулку для обслуговування кондиціонеру, якщо він встановлений поряд.
 5. Продумати подачу електроенергії, якщо на балконі планується світло та опалення.
 6. Утеплення стін та підлоги. Захист під продування та конденсації.
 7. Оздоблювальні роботи. Вибір матеріалів на ваш смак, під стиль кімнати або відокремлено від неї.

Це узагальнений перелік, у якому є додаткові кроки на кожному етапі. Частіше за все, власники не мають навичок роботи з плитою, тому для цього потрібно залучати майстрів. Навички та досвід необхідні і в роботі з електрикою.

Утеплення балкону

Процес починається з вибору склопакетів. Наразі найбільш поширений варіант – ПВХ-конструкції. Вони стійкі до атмосферних явищ, не вимагають складного догляду, ізолюють звуки з вулиці. Слідом за склопакетами варто обрати утеплювач для стін та підлоги.

В якості теплоізолятора використовується пінополістирол. Він має низьку теплопровідність та витривалий до високих навантажень:

 • Матеріал укладається на клей або одразу у каркас. Його збирають з дерев’яного брусу.
 • На утеплювач вкладається фанера, до якої далі буде кріпитись фінішне покриття.
 • На стіни утеплювач кріпиться таким же чином – каркас або клей.
 • Проміжки між утепленням і брусом заповнюються монтажною піною.

Так ви підготуєте підлогу та стіни до оздоблення чистовими матеріалами. Можна обирати і інші типи утеплення, враховуючи їх теплопровідність та вагу.

Яке оздоблення використовують для балконів

Тут можна спиратися на власний смак, або зробити ремонт таким же, як у кімнаті, якщо вона сполучена з балконом. Для оздоблення обирають наступні матеріали:

 • Дерев’яна вагонка – фактурна та естетична, потребує покриття лаком.
 • Гіпсокартон – як вирівнювач стін та матеріал, з яким можна організувати систему ящиків, полиць.
 • Панелі пластикові – демократичний варіант, що не потребує особливого догляду.
 • Шпалери – простий вибір, але на сонці вони швидко втрачають колір.

Більшість з матеріалів для балкону чи лоджії відрізняються простим монтажем та легким доглядом. Можна підібрати і більш ексклюзивні варіанти: керамічна плитка, різні види штукатурки, фарбування. Але це буде залежати від того, яке навантаження може витримувати плита балкону.

Якщо ви не маєте досвіду у роботі з цегляними конструкціями, оздобленням та електрикою, краще довірити цю роботу майстрам. Так вийде швидше і вигідніше за ціною, ніж самостійно. Ремонт – це справа, у якій навчання на помилках коштує дорого. Замовляйте ремонт балконів у Львові у компанії PrideBud – надаємо гарантію 5 років! Працюємо у Львові більше 10 років для вашого комфорту.