Ремонт балкона або лоджії: планування, етапи, варіанти оздоблення
Ремонт балкона далеко не завжди відбується за бажанням власника оновити інтер’єр. Нерідко ситуація вимагає негайного рішення, бо стан балкону погрожує перехожим або сусідам. В обох випадках робота поділяється на 2 основні частини: укріплення конструкції та внутрішнє обладнання.
Як організувати ремонт на балконі – підготовка
Перш за все треба спланувати, якими будуть зміни на вашому балконі. Для цього складається дизайн-проект. Навіть для невеликих змін він буде корисним, так як ви матимете план роботи покроково, розрахуєте матеріали і зможете орієнтуватися на вже розроблений кінцевий варіант.
- Починаючи одразу з купівлі матеріалів, ви ризикуєте витратити зайві гроші на завеликий об’єм або купити недостатньо. Роботи, що проходять без проекту, зазвичай затягуються на довгі роки, навіть якщо потрібно змінити найменші дрібниці.
- Якщо ви живете на другому поверсі або вище, варто почати роботу з того, що огородити зону під балконом. Використайте сигнальну стрічку та табличку, які попереджатимуть перехожих про висотні роботи. Каміння та шматки шпаклювання загрожують безпеці людей, потурбуйтесь і про свою відповідальність за це.
- Напишіть перелік, етапи роботи. Нехай вони завжди будуть перед очима. У процесі ви можете витратити на кожен етап більше часу, ніж планували, але не покинете справу, маючи план.
Підготувавшись за цим переліком, ви гарантуєте собі завершення роботи у строк та в повному обсязі.
План робіт по ремонту балкону
Кількість етапів залежить від того, у якому стані балкон знаходиться зараз. Якщо потрібно зробити повний ремонт на балконі, план робіт може виглядати так:
- Винести речі, якщо вони є на балконі, зняти оздоблення.
- Продіагностувати стан плити та армування. Якщо пошкодження незначні, зробити стяжку. Якщо плита зруйнована, переходимо до наступного кроку.
- Прокласти армування, залити стяжкою, виконати залізнення та укріпити плиту підкосами. Це найбільша частина роботи. Вона вимагає висотного обладнання, підготованої арматури та навичок роботи з розчинами для формування цементного блоку.
- Встановлення склопакетів. Це перший крок теплоізоляції балкону. Варто продумати стулку для обслуговування кондиціонеру, якщо він встановлений поряд.
- Продумати подачу електроенергії, якщо на балконі планується світло та опалення.
- Утеплення стін та підлоги. Захист під продування та конденсації.
- Оздоблювальні роботи. Вибір матеріалів на ваш смак, під стиль кімнати або відокремлено від неї.
Це узагальнений перелік, у якому є додаткові кроки на кожному етапі. Частіше за все, власники не мають навичок роботи з плитою, тому для цього потрібно залучати майстрів. Навички та досвід необхідні і в роботі з електрикою.
Утеплення балкону
Процес починається з вибору склопакетів. Наразі найбільш поширений варіант – ПВХ-конструкції. Вони стійкі до атмосферних явищ, не вимагають складного догляду, ізолюють звуки з вулиці. Слідом за склопакетами варто обрати утеплювач для стін та підлоги.
В якості теплоізолятора використовується пінополістирол. Він має низьку теплопровідність та витривалий до високих навантажень:
- Матеріал укладається на клей або одразу у каркас. Його збирають з дерев’яного брусу.
- На утеплювач вкладається фанера, до якої далі буде кріпитись фінішне покриття.
- На стіни утеплювач кріпиться таким же чином – каркас або клей.
- Проміжки між утепленням і брусом заповнюються монтажною піною.
Так ви підготуєте підлогу та стіни до оздоблення чистовими матеріалами. Можна обирати і інші типи утеплення, враховуючи їх теплопровідність та вагу.
Яке оздоблення використовують для балконів
Тут можна спиратися на власний смак, або зробити ремонт таким же, як у кімнаті, якщо вона сполучена з балконом. Для оздоблення обирають наступні матеріали:
- Дерев’яна вагонка – фактурна та естетична, потребує покриття лаком.
- Гіпсокартон – як вирівнювач стін та матеріал, з яким можна організувати систему ящиків, полиць.
- Панелі пластикові – демократичний варіант, що не потребує особливого догляду.
- Шпалери – простий вибір, але на сонці вони швидко втрачають колір.
Більшість з матеріалів для балкону чи лоджії відрізняються простим монтажем та легким доглядом. Можна підібрати і більш ексклюзивні варіанти: керамічна плитка, різні види штукатурки, фарбування. Але це буде залежати від того, яке навантаження може витримувати плита балкону.
Якщо ви не маєте досвіду у роботі з цегляними конструкціями, оздобленням та електрикою, краще довірити цю роботу майстрам. Так вийде швидше і вигідніше за ціною, ніж самостійно. Ремонт – це справа, у якій навчання на помилках коштує дорого. Замовляйте ремонт балконів у Львові у компанії PrideBud – надаємо гарантію 5 років! Працюємо у Львові більше 10 років для вашого комфорту.